Future Fashion

IMT  Future Fashion

Future Fashion

Seminář, na který jste dlouho čekali. Pohled do budoucnosti módního sektoru. Vzorky nových materiálů, přehled smart textilií, které dokážeme vyrobit ve světě i v České republice. Použití nanovláken v současném oděvu. Nové možnosti oděvu. Oděv  nově chápeme jako součást našeho života, pomáhá nám při všech našich aktivitách, udržuje tělesnou teplotu, je antibakteriální a mnohem více. Co vše dokážeme v blízké budoucnosti? A vystačíme si už jen s počítačem a tiskárnou? Pojďte si poslechnout největší odborníky na materiály budoucnosti a na vlastní kůži si zažít práci návrháře v digitálním prostředí studia Ofform3d. Kurz je otevřen každému, bez ohledu na pokročilost a zkušenosti. Vybírat můžete z varianty základní (pouze dopolední přednáška) nebo rozšířené (+ workshop v digitálním studiu). Rozvrh naleznete zde: Future Fashion_program.

V úvodu promluví zakladatelka Institutu módní tvorby Ing. Klára Haunerová, která představí současný stav fashion industry i budoucnost módního sektoru. Přiblíží vám možnosti oděvů a nabídne inovativní pohled na celý módní byznys. Následně promluví o konkrétních materiálech budoucnosti s ohledem na udržitelnost Ing. et Mgr. Art Jaroslava Frajová, asistentka katedry  textilního designu na VSVU / AFAD a Richard Száko, zakladatel firmy C.H. Protection. Konkrétní příklady použití inovativních materiálů prezentuje designerka Mgr. art. Lada Vyvialová Tomečková, která ve svých kolekcích uplatňuje právě nanotechnologie a nové materiálové možnosti. Závěr semináře bude patřit praxi. Společně se přesuneme do studia Ofform 3d (v prostorách SmetanaQ), kde si sami pod dohledem odborníků v čele s Žil Vostálovou vyzkoušíte tvorbu střihů revolučním způsobem.  Kurz je pro omezený počet studentů pro zachování individuálního přístupu.

TERMÍN KURZ 2020/FF1

20.3. 2020

základní program: 09:00 – 13:00

rozšířený program: 09:00 – 16:00

7 volných míst

TERMÍN KURZ 2020/FF2

duben 2020 (připravujeme)

základní program: 09:00 – 13:00

rozšířený program: 09:00 – 16:00

10 volných míst

Na základním semináři se dozvíte:
 • jaká bude budoucnost módního sektoru
 • jaké jsou materiály budoucnosti
 • dokáže Česká republika konkurovat na světovém trhu?
 • udržitelnost jako přirozená součást výrobního procesu
 • možnosti pro české módní designery a menší firmy
 • možnosti využití nových materiálů (smart textilie a materiály budoucnosti) v oděvním sektoru
V rozšířené verzi s workshopem:
 • digitalizace módy / teorie i praxe (studio Ofform3D)
 • tvorba střihů a technických návrhů v digitálním prostředí
 • vhodné pro jednotlivce / návrháře i malé firmy
 • seminář může navštívit každý, do má zájem o budoucí trendy v módním sektoru
 • celkem 6 přednášejících z praxe
 • teorie propojena s praxí (návštěva digitálního studia v Praze / Ofform 3D)
 • prostor pro dotazy a konzultace
 • komorní prostředí s omezeným počtem účastníků (max. 10 osob v kurzu)

Základní část semináře probíhá v prostorách Institutu módní tvorby v Praze na Vinohradech (Korunní 101), nebo v prostorách Seminária (Holečkova 31), druhá rozšířená část / workshop pak v ateliéru Ofform3D (Smetanovo nábřeží 4)

Ing. et Mgr. Art. JAROSLAVA FRAJOVÁ

Jaroslava se věnuje inovacím v oblasti balistické ochrany pro civilisty a vývoji materiálů především biomateriálů ve spolupráci s výzkumnými pracovníky.
Vyučuje textilní technologii zaměřenou na tkaní žakárových tkanin. Nyní se věnuje doktorandskému studiu zaměřené na vývoj a aplikace biomateriálů; okrajově recyklaci průmyslového textilního odpadu.

Od roku 2016 působí jako asistent vedoucího v ateliéru Textilního dizajnu na VŠVU (vysoká škola výtvarných umění v Bratislavě, SK)

Mgr. art. Lada Vivialová Tomečková

Lada navrhuje oděvy, klobouky, obuv i koženou galanterii. Přednáší na témata spojená s módou, udržitelným rozvojem, bondingem, neverbální komunikací a nanotechnologiemi. Její minimalistická střihová konstrukce dává
vyniknout mimořádným materiálům.  Vyučovala oděvní design, kresbu, malbu a figurální kresbu na výtvarných školách, pracovala jako kreativní ředitel pro firmy Odex, Evate, Tonak a Amoené. Navrhuje i pro jiné značky a konfekční výrobce, spolupracuje na výtvarných, vzdělávacích a sociálních projektech. Je zakladatelkou lokálního konceptu Femoirée, autorka projektu Bondtriko na podporu bondingu v ČR. Účastnila se desítek výstav a módních přehlídek v ČR i zahraničí (Premium Berlin, Warszawa Fashion Week, Prague Fashion Week, Blickfang Zurich, Vien, Munich.., SNG Bratislava, Prague Design
week…)

Od roku 2015, kdy byla ve světové premiéře v Berlíně představena její první kolekce z pokročilých nanomateriálů se její ateliér LADA zaměřuje právě na nejmodernější technologie. Modely jsou antibakteriální, pečují o pokožku, jsou funkční s vynikající termoregulací a mají UV filtr. Některé typy materiálů mají i samočistící funkci, takže se snadno udržují a tím snižují spotřebu energií i čistících prostředků. Materiály využívají ojedinělou technologii obohacující materiál o nanočástice a veškeré funkce ukotvují pevně do vlákna. Stálým zájmem kreativní platformy LADA zůstává udržitelnost.
V současnosti je ateliér Lady Vyvialové jediným designovým studiem v Evropě, které nabízí velkoodběratelům i koncovým zákazníkům designové kousky z vlastních nanomateriálů, je hrdým členem Asociace Nanotechnologického Průmyslu ČR a reprezentoval ji nejen doma ale i ve Velké Británii, Číně, Itálii či Japonsku.

TÝM STUDIA / STUDIO OFFORM 3D / ŽIL  JULIE VOSTÁLOVÁ

Studio se zaměřuje na propojování technologií a módy. Primárně se věnuje digitální vizualizaci oblečení, vyhotovování 3D skenů lidských postav a edukaci/poradenství v této oblasti pro školy, designéry a SME.

„K návrhu oděvu již není zapotřebí látka, špendlíky, nůžky, tužka ani papír.“

PhyGital Fashion je spojení dvou anglických slov physical a digital. Vyjadřuje prolínání digitálních a fyzických pracovních procesů. My si tento termín vypůjčujeme, abychom ho aplikovali na tvorbu a proces výroby oblečení. Toto spojení vytváří nový prostor pro vyjadřování a zkracuje procesy při výrobě oděvů. Filozofie tohoto přístupu uplatňuje šetrnost k životnímu prostředí. 3D vizualizace oblečení v sobě nese nejen technické a střihové informace, ale i reálnou podobu oděvu. Takové zobrazení lépe odpovídá realitě než klasické skeče nebo 2D návrhy. Digitální oděv se dá lépe archivovat, jednodušeji cestuje a kromě dat se neskládá z fyzického materiálu. Tento nový přístup v módním návrhářství má ambici dematerializovat pracovní postupy, usnadňovat komunikaci mezi jednotlivými subjekty a fotorealistická vizualizace oděvu otevírá nové možnosti v marketingu a přístupu ke konečnému zákazníkovi. Více o studiu Ofform3d.

Ing. KLÁRA HAUNEROVÁ

Ředitelka Institutu módní tvorby se dlouhodobě věnuje udržitelné módě a oděvnímu byznysu. Klára předně pomáhá novým designerům budovat úspěšnou oděvní značku a věnuje se přednáškové činnosti v rámci IMT i mimo svůj ateliér. Jejím cílem do budoucna je čím dál více informovat o stavu fashion industry v Čechách a nadále pomáhat designerům uplatnit se na trhu. Je spoluautorkou knihy Fashion Management (Grada, 2019) a nově vydala knihu Méně mít / Více žít (Grada, 2019)

Klára je absolventkou London college of fashion, kde studovala Fashion marketing a Retail business.

INSTITUT MÓDNÍ TVORBY

Adresa: Korunní 101, Praha 3 – Vinohrady

KONTAKT

info@kurzyodevnitvorby.cz; +420 776 341 890, +420 728 562 404

Termíny přihlášek

Závazné přihlášky je možné zasílat nejpozději týden před začátkem kurzu (v případě volné kapacity). Teprve uhrazením kurzovného je Vaše místo pevně blokované.

KURZ 2020 / FF1

20.3. 2020

pátek 09:00 – 16:00

rozvrh ke stažení_zde

(1) Cena za základní program

Dopolední semináře v čase 09.00 – 13.00h

2.900 Kč

(2) Cena za rozšířený program

Dopolední semináře (09.00 – 13.00) + odpolední workshop (14.00 – 16.00)

4.500 Kč

V přihlášce nezapomeňte uvést informaci, zda se budete chtít zúčastnit základního programu, nebo rozšířeného!

Date:

20. 11. 2019

Category:

Kurzy krátkodobé, Vše