title image

O Institutu

O Institutu

Institut módní tvorby založila v roce 2010 absolventka oděvního designu a marketingu Klára Haunerová, která již osmým rokem poskytuje jedinečné oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu. Ateliér nabízí plnohodnotné vzdělání v oboru módní industrie bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo vzdělání. Uplatnění absolventů je široké a důraz je kladen na individualitu každého studujícího.
BASIC / MEDIUM / PROFI

Vyučující lektoři jsou odborní pedagogové a oděvní návrháři vedoucí vlastní značky. Základní výukový program je rozdělen podle úrovně pokročilosti na:
BASIC (naprostí začátečníci)
MEDIUM (pokročilí)
PROFI (poloprofesionálové)

Tři stupně kurzů na sebe plynule navazují

Předměty výuky se liší a zmíněné tři stupně kurzů na sebe plynule navazují. V nabídce ale nechybí klasické šití, konstrukce a modelace střihů, módní kresba, nebo styling a řada tematických seminářů.

Jak to celé vzniklo?

1Myšlenka k založení Institutu módní tvorby přicházela pozvolně
studentů přibývalo

Myšlenka k založení Institutu módní tvorby přicházela pozvolně. Začínalo se doma v obýváku, pak se vyčlenila pracovna a studenti chodili na šicí lekce ke Kláře domů. Byla to forma přivýdělku a zábavy. Pak se to změnilo, studentů přibývalo a chtěli víc. Nejen šít, ale malovat, konstruovat střihy a zakládat módní značky. A na to byli potřeba lektoři s potřebnou praxí a zkušenostmi a prostor, kde by školení mohlo probíhat na profesionální bázi. Přestěhovali jsme se do Nuslí do malého, ale prosluněného studia a kdo nás pamatuje na začátku, bylo nás v té době jenom pár. V té době vyučovala Klára Haunerová realizaci modelů a módní kresbu

2Časem jsme spolupracovali s více návrháři a fashion tým se rozšiřoval
Nový vzdušný prostor na Vinohradech

Dita Petrusová Filipová konstrukce a modelace střihů a Pavel Berky kreativní střihy včetně nové techniky Free Drape, kterou se naučil v zahraničí. Bavilo nás to a zájemců přibývalo. Programy se měnily a studenti chtěli víc. Připravovali jsme první studenty na profesionální dráhu, tedy na zahraniční stáže, do módních domů a na prestižní školy v zahraničí. Mělo to smysl a všechny nás práce v ateliéru bavila. Časem jsme spolupracovali s více návrháři a fashion tým se rozšiřoval. O čtyři roky později nám prostory ateliéru byly malé a tak příběh pokračoval dále. Na první pohled jsme se zamilovali do vzdušných prostor na Vinohradech.

3V současné chvíli ateliér nabízí více jak 20 odlišných druhů kurzů, workshopů a seminářů
Vzniká Institut módní tvorby

Kurzy oděvní tvorby se přejmenovali na Institut módní tvorby, otevřeli jsme zbrusu nový program, který je kompletně vymyšlen pro uspokojení potřeb každého, ať už student má velké ambice a pracovat v zahraničí, nebo vyhledává kurz pro zábavu a relaxaci. A tady už je nás více. Přibrali jsme k nám do „rodiny“ další lektory, jako je Mirka Talavašková, Martin Havel, Antonín Soukup nebo třeba sourozence Ponerovi. V současné chvíli ateliér nabízí více jak 20 odlišných druhů kurzů, workshopů a seminářů. A to vše stále se zachováním původní myšlenky, v komorní atmosféře pro maximálně 5 studujících. Jde nám o to, aby od nás odcházeli absolventi schopni se uplatnit na trhu a my jim poskytli maximální možnou podporu a zkušenosti. Poté už je na nich, jakou cestou se vydají.

V čem jsme jiní?

1 1
Nejsme klasická škola, máme individuální harmonogram

Naše harmonogramy k jednotlivým kurzům (především BASIC/MEDIUM/PROFI) si tvoříme podle našich potřeb s myšlenkou rychlého osvojení dovedností a znalostí.

2 2
Nezahlcujeme naše studující nadměrnou teorií, kterou nepotřebují

V zájmu studujících je, aby se vzdělávali sami v domácím prostředím. My jim dáme potřebnou praxi a motivaci.

3 3
Naše kurzy jsou sestavené tak, aby všechny lekce byly potřebné, naučné a inspirující

Vyučující z našeho fashion týmu jsou lidé z praxe (vedou své oděvní značky) a prošli si některou ze škol, v Čechách i v zahraničí. Získané zkušenosti pak uplatňují v ateliéru.

4 4
Snažíme se připravit budoucí absolventy smysluplně

Smyslem naší práce je vzdělávat mladé lidi komplexně v oblasti fashion designu, fashion marketingu a udržitelnosti. Cílem jsou motivovaní absolventi, kteří jsou schopni uspět na mezinárodní scéně a módní tvorbou se živit.

5 5
I ti co mají menší ambice jsou pro nás důležití

Těm chceme ukázat, že začít mohou kdykoliv a je jen na nich, jak získané znalosti uplatní ve své praxi.

6 6
Nemusíte se bát přihlásit na některý z programů

Každé individuální cíle jsou důležité a my Vám napomůžeme v cestě za svým snem.

Rezervujte si Vaše místo v kurzu ještě dnes

Rezervace kurzu

Po obdržení přihlášky Vás budeme kontaktovat do 24 hodin prostřednictvím e-mailu a zašleme Vám veškeré podklady ke kurzu.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.